" Xlll. Üniversitelerarası Cinsel Taciz ve Saldırı İşbirliği ve İletişim Gurubu Çalıştayı" YYÜ'de Yapıldı - Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi
  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Facebook Sayfası
  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Twitter Sayfası
  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Youtube Sayfası
  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Google+ Sayfası
logo


>  Genel Duyurular
" Xlll. Üniversitelerarası Cinsel Taciz ve Saldırı İşbirliği ve İletişim Gurubu Çalıştayı" YYÜ'de Yapıldı
" Xlll. Üniversitelerarası Cinsel Taciz ve Saldırı İşbirliği ve İletişim Gurubu Çalıştayı" YYÜ'de Yapıldı

Bu yıl 13'üncüsü düzenlenen "Üniversitelerarası Cinsel Taciz ve Saldırı Karşı İşbirliği ve İletişim Gurubu Çalıştayı" Van'da yapıldı.

Türkiye'deki 23 üniversiteden kadın öğretim üyelerinin katıldığı çalıştay, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ev sahipliğinde Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Çalışıtay'ın açılışında konuşan YYÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazankaya, taciz ve saldırıları önlemek veya en aza indirmek amacıyla üniversite olarak yönerge çıkarttıklarını belirtti.

Kazankaya, fakülte ve yüksekokullarda farkındalığın yaygınlaştırılması, taciz sayılabilecek davranışların önlenmesi ve mağdurların desteklenmesi amacıyla çeşitli faaliyetler yürüttüklerini aktardı.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölüm ve Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Ana Bilim Dalı Emekli Öğretim Üyesi Prof. Yıldız Ecevit ise, toplumsal cinsiyet eşitliğinin anaakımlaştırılmasıyla ilgili sunum yaptı.

Cinsel taciz ve saldırılara karşı üniversitelerin son yıllarda önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini aktaran Ecevit, YÖK'ün de 2015 yılından sonra bu alanda değerli çalışmalar gerçekleştirdiğini kaydetti.

YYÜ Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Öğretim Görevlisi Sema Sancak da, hem ilde hem de ilçelerde seminerler düzenleyerek cinsel taciz ve saldırılara karşı mücadele ettiklerini ifade etti.

Çalıştay, "Üniversitelerimizde cinsel taciz ve saldırıyla mücadele ederken elde ettiğimiz kazanımlar nelerdir" başlıklı oturumla devam etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı
Üniversitemiz Ulusal Açik Ders Malzemeleri Konsorsiyumu Üyesidir
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı(YÖK)
European University Association
Basbakanlik Iletisim Merkezi
Elektronik Bilgi Yönetim Sistemi
YYÜ Anket Sistemi
Ekmegini Israf Etme
Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğü
Bologna